RTSH 24 Live

Lifestyle

Më afër natyrës, 10 shtigjet më të pabesueshme në botë për ecje, mes tyre edhe Shqipëria

16/09/2022

Më afër natyrës, 10 shtigjet më të pabesueshme në botë për ecje, mes tyre edhe Shqipëria

Nga një udhëtim shumë-ditor duke gjurmuar rrugët e një fshati japonez, në një ngjitje klasike në Distriktin e Liqenit Argjentinas, ka mijëra shtigje të pabesueshme që na lejojnë t'i afrohemi natyrës.

Nëse këpucët për ecje dhe palltot e papërshkueshme nga uji i keni gati, ja 10 nga shtigjet më të mira për ecje në botë, mes të cilëve edhe Shqipëria./ CNN

Shqipëria

Basho Wayfarer, Japoni

Hong Kong

Tergo La Trek, Butan

Tahoe Rim Trail, Shtetet e Bashkuara

Armenia dhe rruga e mëndafshit

Lugina e Indus, Himalaja, Indi

Shtegu i Bregut Perëndimor, ishulli Vankuver

Percorsi Occitani, Lugina Maira, Itali

Cape to Cape Track, Australia Perëndimore

/rtsh.al/