RTSH 24 Live

Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Xibër, ndihet në Tiranë dhe Dibër

21/09/2021

Lëkundje tërmeti në Xibër, ndihet në Tiranë dhe Dibër

Lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë orës 16:04 minuta në Tiranë dhe Dibër, ndërsa epiqendra ka qenë në fshatin Xibër. Tërmeti ka pasur një magnitudë 3.7 të shkallës Rihter. Thellësia e tërmeti ka qenë 10 km, ndërsa lëkundjet kanë zgjatur shumë pak. Lëkundjet nuk kanë qenë të forta dhe nuk paraqitem dëme prej tyre. Sipas IGJEUM, lëkundjet ishin me magnitudë 3.7 ballë. Epiqendra e tërmetit ishte 22 kilometra në verilindje të Tiranës.