RTSH 24 Live

Aktualitet

Lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë, epiqendra në Selenicë, nuk raportohen dëme

14/05/2022

Lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë, epiqendra në Selenicë, nuk raportohen dëme

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë. Sipas IGJEUM, Institutit të Gjeoshkencave dhe Sizmicitetit, lëkundja ka qenë me epiqendër në Selenicë të Vlorës. Ekspertët deklarojnë se magnituda e tërmetit ishte 3.3 ballë, thellësia fokale 23 km. Nuk raportohen dëme si në aspektin njerëzor, ashtu edhe në atë material. 

Lëkundje tërmeti në vend, ja sa ishte magnituda

/rtsh.al/