RTSH 24 Live

Ekonomi

Kursi i këmbimit, dollari amerikan vijon rritjen, euro në të njëjtat kuota si ditën e djeshme

27/07/2022

Kursi i këmbimit, dollari amerikan vijon rritjen, euro në të njëjtat kuota si ditën e djeshme

Dollari amerikan ka shënuar një rritje të lehtë këtë të mërkurë, krahasuar me një ditë më parë. Valuta amerikane blihet me 114 lekë, ndërsa shitet me 115.3 lekë. Euro mbetet thuajse në të njëjtat shifra ku sot blihet me 116.3 lekë, ndërsa shitet me 117 lekë.

Një rritje nga dje ka pësuar edhe paundi britanik, që blihet me 136.8 ndërsa shitet me 138.4 lekë. Franga zvicerane sot blihet me 118.1 lekë, ndërsa shitet me 119.4 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot: Dollari

/rtsh.al/