RTSH 24 Live

Aktualitet

Kryebashkiaku i Lezhës në SPAK, Ndreu: U thirra si person nën hetim për shpërdorim detyre

10/07/2024

Kryebashkiaku i Lezhës në SPAK, Ndreu: U thirra si person nën hetim për shpërdorim detyre

Kreu i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu është paraqitur pranë Prokurorisë së Posaçme (SPAK) këtë të mërkurë (10 korrik).

Në një deklaratë për mediat, pas daljes nga ambientet e prokurorisë, Ndreu tha se ishte thirrur si person nën hetim, i akuzuar për shpërdorim detyre.

Ndreu tha se denoncimi ishte bërë nga Partia Demokratike dhe se çështja ka të bëjë me ndërtimin e një trotuari. Sipas kryebashkiakut të Lezhës, kallëzimi është politik dhe nuk ka të bëjë me korrupsion.

U thirra për një çështje të denoncuar nga PD. Ka zero shkelje procedurës, korrupsion apo dëm ekonomik. Ka një problem procedure ku PD e Lezhës nuk është dakord t’i bëjmë trotuar qytetarëve. Isha në cilësinë e personit nën hetim për shpërdorim detyre. Është kallëzim politik që nuk ka të bëjë fare as me korrupsion, as tendera asgjë, por siç duket shërbimi që kemi bërë nuk i ka shkuar për shtat PD-së së Lezhës, prandaj janë aty ku janë”, tha Ndreu.

 

/rtsh.al/