RTSH 24 Live

Art

Justin Bieber zbulon se është goditur me paralizë "serioze" të fytyrës nga sindroma Ramsay Hunt

11/06/2022

Justin Bieber zbulon se është goditur me paralizë "serioze" të fytyrës nga sindroma Ramsay Hunt

Këngëtari, 28 vjeç, zbuloi se si gjendja kishte shkatërruar shprehjet e tij në një video në Instagram të ndërsa  hoqi datat e ardhshme në  “Justice World Tour”  për shkak të asaj që ai e quajti "sëmundjeje që nuk lidhet me Covid",  shkruan Bang Showbiz.

I veshur me një kapele jeshile në një klip tre-minutësh, Bieber u tha 539.2 milionë fansave të tij në rrjetet sociale: “Hej të gjithëve Justin këtu, doja t'ju informoja djema për atë që po ndodh.

“Natyrisht siç mund ta shihni me fytyrën time. Unë kam këtë sindromë të quajtur sindroma Ramsay Hunt dhe është nga ky virus që sulmon nervat e veshit tim dhe nervat e fytyrës sime dhe ka bërë që fytyra ime të ketë paralizë.

“Nuk mund ta besoj që po e them këtë. Unë kam bërë gjithçka për t'u përmirësuar, por sëmundja ime po përkeqësohet.

"Më thyhet zemra që do të më duhet t'i shtyj këto shfaqje të ardhshme (urdhrat e mjekëve.) Për të gjithë njerëzit e mi ju dua shumë dhe do të pushoj dhe do të përmirësohem."

Duke treguar anën e majtë të fytyrës së tij dhe duke treguar se si ai nuk do të mbyllte sytë dhe nuk mund të buzëqeshte, ai shtoi: “Pra, ka paralizë të plotë në këtë anë fytyra ime. Pra, për ata që janë të frustruar nga anulimet e mia të shfaqjeve të ardhshme, unë thjesht fizikisht nuk jam i aftë t'i bëj ato. Kjo është mjaft serioze siç mund ta shihni.

“Do të doja të mos ishte kështu, por padyshim që trupi im po më thotë se duhet të ngadalësoj dhe shpresoj që ju ta kuptoni.

"Unë do ta përdor këtë kohë për të pushuar dhe relaksuar dhe për t'u rikthyer në 100 për qind në mënyrë që të mund të bëj atë që kam lindur për të bërë."

Bieber njoftoi të martën se po shtynte "disa shfaqje" e mëposhtme të "Turnit të tij Botëror të Drejtësisë" me datë 130 për shkak të një "sëmundjeje që nuk lidhet me Covid".

Nëse trajtimi antiviral jepet brenda 72 orëve nga shfaqja e simptomave të paralizës, rreth 70% e të sëmurëve do të kenë një shërim praktikisht të plotë brenda javësh.

Bieber nënshkroi videon e tij duke thënë: “Ju dua djema. Faleminderit për durimin për mua dhe unë do të përmirësohem. Unë jam duke i bërë të gjitha këto ushtrime të fytyrës për ta kthyer fytyrën time në normalitet dhe ajo do të kthehet në normalitet.

“Është vetëm koha, nuk e dimë sa kohë do të jetë, por do të jetë mirë. Unë shpresoj dhe i besoj Zotit dhe besoj se kjo është e gjitha për një arsye.

“Nuk jam i sigurt se çfarë është tani, por ndërkohë do të pushoj dhe ju dua djema. Paqe.”

Kjo vjen pasi gruaja e këngëtarit, Hailey, 25 vjeçe, u shtrua në spital në mars për një mpiksje të vogël gjaku në trurin e saj, e cila i dha simptoma të ngjashme me goditjen në tru.

Burimet i thanë People në atë kohë, Bieber ishte "ndoshta më i traumatizuar se edhe ajo".

Mjekët kishin frikë se simptomat e saj ishin të lidhura me Covid pasi Bieber ishte diagnostikuar me virusin në fillim të marsit, por nuk mund të arrihej asnjë provë përfundimtare për shqetësimet e tyre.