RTSH 24 Live

Lifestyle

Hapat e parë në modë për Meadow, vajza e Paul Walker

15/03/2021

Hapat e parë në modë për Meadow, vajza e Paul Walker

Në muajt e fundit, moda ka parë debutimin e disa vajzave të famshme të artit apo politikës, shkruan vanityfair.ir.

Së pari Lila Moss, vajza e ikonës Kate, e cila debutoi për herë të parë për markën ”Miu Miu”, në Paris Fashion Week, dhe pastaj Leni, vajza e madhe e modeles Heidi Klum, në kopertinën e ”Vogue” me nënën e saj.

Ella Emhoff, gjithashtu, vajza e Kamala Harris, u shfaq për herë të parë në pasarelën ”Proenza Schouler” gjatë Javës së Modës në Nju Jork.

Një rast në të cilin, megjithatë, ajo nuk ishte e vetmja që bëri debutimin e saj në pasarelë.

Në fakt, nga fillimi i vitit 2021, ne gjithashtu gjejmë Meadow Walker, të shkëlqyer, vajza e Rebecca Soteros dhe aktorit të ndjerë Paul Walker, i cili tragjikisht vdiq në një aksident në 2014.

22-vjeçarja, e cila në dhjetor kishte ndarë një mendim për babanë e saj në ditën e shtatë vjetorit të vdekjes së tij, në fakt fitoi vëmendjen e markës ”New Yorker” në janar, kur ajo u zgjodh protagoniste e Pre-Fall 2021.