RTSH 24 Live

Kuriozitete

FOTOT/ Brenda avionit 390 milionë paund të presidentit RUS Putin

16/06/2021

FOTOT/ Brenda avionit 390 milionë paund të presidentit RUS Putin

Takimi i presidentit Rus me atë amerikan ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare, për shkak të rëndësisë që ajo paraqet dhe influencës në politikën ndërkombëtare. Presidenti i rus, Vladimir Putin, fluturoi drejt Zvicrës me një avion luksoz, i cili ka një vlerë rreth 390 milionë paund. Në brendësi të tij ndodhen një tavolinë për të zhvilluar takime, e zbukuruar me ar, dhoma gjumi, një palestër, një bar dhe është i pajisur me një sistem të avancuar të komunikimit. Dekori i brendshëm i avionit ka një stil neoklasik dhe është prodhuar nga Shoqata e Prodhimit të Avionëve “Voronezh”.

“Tualet prej ari dhe palestër”/Brenda avionit 390 milionë

“Tualet prej ari dhe palestër”/Brenda avionit 390 milionë

“Tualet prej ari dhe palestër”/Brenda avionit 390 milionë

“Tualet prej ari dhe palestër”/Brenda avionit 390 milionë

“Tualet prej ari dhe palestër”/Brenda avionit 390 milionë