RTSH 24 Live

Politikë

Flakadanët në Kuvend/ Rama-demokratëve: Sjelljet e rrugës i futën në politikë, kanë prekur fundin

20/11/2023

Flakadanët në Kuvend/ Rama-demokratëve: Sjelljet e rrugës i futën në politikë, kanë prekur fundin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi sjelljen e opozitës në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë (20 nëntor). Teksa ka publikuar në rrjetin social X të njohur si Tuitter një foto nga momenti kur deputetët e Rithemelimit ndezin flakadanë, Rama i ka akuzuar këta të fundit se fjalori dhe sjelljet e rrugës i kanë futur në politikë.

Kryeministri shprehet se Rithemelimi ka prekur fundin.

“I futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, ndërsa politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, duke mbjellë sherr, rrëmujë, dhunë dhe korrur humbje, humbje, humbje… Tanimë kanë prekur fundin, ku i ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia, që nuk do t’i lëshojë derisa të shkërmoqen e të ridalin copa e çika mbi ujë, si mbeturinat e një anijeje të mbytur”, shkroi Rama.

/rtsh.al/