RTSH 24 Live

Aktualitet

COVID-19/ 51 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jetë në 24 orët e fundit

22/09/2022

COVID-19/ 51 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jetë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 51 raste me COVID-19 dhe asnjë humbje jete. Nga 641 testime të kryera rastet pozitive janë shënuar në këto bashki: 21 në Tiranë, nga 4 qytetarë në Lezhë, Fier, Sarandë, nga 3 qytetarë në Mallakastër, Vlorë, Berat, nga 2 qytetarë në Mat, Delvinë, nga 1 qytetarë në Roskovec, Patos, Divjakë, Himarë, Elbasan.

Në të gjithë vendin janë 807 qytetarë aktivë me COVID-19. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 75 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 326,319 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (22 Shtator 2022)

Raste të reja ditore 51

Të shëruar në 24 orë 75

Të shtruar në spitale 6

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 641

Testime totale 1,977,055

Raste pozitive 330,715

Raste të shëruara 326,319

Raste Aktive 807

Humbje jete 3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 378

Shkodër 87

Elbasan 70

Fier 69

Vlorë 58

Durrës 38

Gjirokastër 26

Lezhë 25

Korçë 20

Dibër 20

Berat 16

/rtsh.al/