RTSH 24 Live

Kosova

Autobusi i linjës Prishtinë-Graz përmbyset në Serbi

12/01/2022

Autobusi i linjës Prishtinë-Graz përmbyset në Serbi

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e së martës në Austri, ku një autobus i linjës Prishtinë-Austri është përmbysur dhe për pasojë 9 pasagjerë janë lënduar.

Sipas të dhënave, aksidenti ka ndodhur në Kupci të Madh afër Krushevcit, ndërsa të plagosurit janë dërguar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

“Zyrtari ynë ndërlidhës është rrugës për në spitalin e Krushevcit për t’i vizituar të lënduarit. Të lënduarve u urojmë shërim sa më të shpejtë. Institucionet e Republikës së Kosovës janë në kontakt të vazhdueshëm për të bërë gjithçka që është e mundur për të ndihmuar të prekurit nga ky aksident”, thotë ndër të tjera kjo komunikatë e Qeverisë së Republikës së Kosovës.