RTSH 24 Live

Film

Aktori i njohur flet pasi përfundoi në spital: Pashë ferrin me sy, më shpëtoi vajza dhe motra ime

22/07/2023

Aktori i njohur flet pasi përfundoi në spital: Pashë ferrin me sy, më shpëtoi vajza dhe motra ime

Aktori i njohur amerikan, Jamie Foxx duket se është rikuperuar nga problemet që ka pasur me shëndetin.

Ylli 55-vjeçar i ekranit ka shpjeguar përmes një videoje në Instagramin e tij, se ai ka pasur vëtet probleme shëndetësore siç u bë e ditur nga lajmet dhe se ai ka parë ferrin me sy, me atë që ka hequr.

“Nuk mund t’jua përshkruaj, kalova diçka që mendova se nuk do ta kaloja kurrë”, shprehet ai.

Ai pranoi se shumë njerëz prisnin një përditësim për gjendjen e tij, por “të jem i sinqertë me ju, nuk doja që ju të më shihnit kështu. Unë dua që ju të më shihni duke qeshur, të argëtoheni, të argëtoheni, të bëni shaka. Nuk doja që ju të më shihnit me tuba që më kalonin duke u përpjekur të kuptoja nëse do t'ia dilja."

Pas klipit, aktori tha se motra e tij Deidra Dixon dhe vajza Corinne “më shpëtuan jetën” dhe gjithashtu falënderoi Zotin dhe mjekët që e trajtuan atë.

Nuk mund t'ju them se sa e mrekullueshme është që familja të ndihmon në një mënyrë të tillë – dhe të gjithë e dini se ata më mbajtën atë fort. Ata më mbrojtën. Dhe kjo është ajo që ju uroj që të gjithë ta kenë në momente të tilla”, thotë Fox.

Fox gjithashtu donte të përgënjeshtronte me humor atë që shkruhej për të, si për shembull se u verbua apo se u paralizua .

Tani, e dini, të qenit i heshtur ndonjëherë i nxjerr gjërat jashtë kontrollit. Njerëzit thonë atë që kam, disa thanë se jam i verbër, por siç e shihni... sytë po funksionojnë mirë. Ata thanë se jam i paralizuar - nuk jam i paralizuar”, tha ai.

Më vonë, aktori nuk mundi t'i mbante lotët, duke thënë: “Po, kam qenë në ferr dhe jam kthyer. Dhe rruga ime drejt rimëkëmbjes kishte disa gropa. Por unë po kthehem. Dhe unë jam në gjendje të punoj”.

/rtsh.al/