RTSH 24 Live

Lifestyle

Aktori i famshëm Will Smith qëllon me shuplakë komedianin në eventin e Oscar (VIDEO)

28/03/2022

Aktori i famshëm Will Smith qëllon me shuplakë komedianin në eventin e Oscar (VIDEO)

Aktori i njohur Will Smith nuk e ka marrë me nota humori një batutë të bërë nga komediani Chris Rock, i cili po prezantonte gjatë Oscar-it çmimin për dokumentarin më të mirë. Ky është momenti kur Will Smith ndërpret shfaqjen dhe godet me shuplakë prezantuesin                                                                                                                

Fituesit e çmimeve Oscar

Për këtë vit, eventi i Oscar-it u mbajt në Los Angeles për të nderuar më të mirët e HollyWood-it. Më poshtë lista e fituesve në kategoritë:

Filmi më i mirë

Fitues: Coda

Pjesëmarrës:

The Power of the Dog

West Side Story

Belfast

Dune

Licorice Pizza

King Richard

Don't Look Up

Drive My Car

Nightmare Alley

Aktorja më e mirë

Jessica Chastain- The Eyes of Tammy Faye

Aktori më i mirë

will Smith- King Richard

Regjisori më i mirë

Jane Campion- The Power of the Dog